• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
PsikologTavsiyeEdiyorum.com
İzmir'de tavsiye edilen psikologlar
Üyelik Girişi
Site Haritası
Psikolog Arayanlara Öneriler


Psikolog Arayanlara Öneriler

Psikolojik sorunlarınızı çözümlemek için görüşebileceğiniz doğru psikoloğu arıyorsanız şu noktalara dikkat etmenizi öneriyoruz:

Psikologlar arasından en doğru seçimi yapabilmek için, görüşmeyi düşündüğünüz psikolog ile terapi ya da danışmanlık sürecine başlamadan önce, psikoloğun alanında uzman olduğundan emin olun. 

Çünkü terapi ve danışmanlık çok önemli süreçlerdir. Yardım alacağınız uzmanın, gerekli eğitime ve tecrübeye sahip olması çok önemlidir.

Psikolog ile görüşmelere başladıktan sonra, ilk görüşmenizde size terapi ya da danışmanlık sürecini anlatmasını isteyin. Hangi yolu izleyeceğini, size nasıl yardım edeceğini öğrenmeye çalışın. Eğer görüştüğünüz psikolog sizinle dostça ya da arkadaş gibi iletişim kuruyorsa, çevrenizdeki kişilerin size söylediği şeylerden bahsediyorsa yaptığı şeyin terapi olup olmadığını yeniden düşünmek gerekir. Yani psikolog sizinle anneniz, arkadaşınız ya da komşunuz gibi konuşuyorsa uygun biçimde davranmıyor demektir. 

Psikolog, insanları önemli sorunları ile uygun biçimde yüzleştirebilmek ve sorunun çözümüne katkı sağlayabilmek için gereken beceriyi kazanmış olmalıdır. Eğer psikolog karşısındaki kişiyi kırmak istemeyen bir dost gibi davranırsa, psikolog ile görüşmenizi dostunuzla görüşmekten ayıran şey ne olacak?

  
4214 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın