• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
PsikologTavsiyeEdiyorum.com
İzmir'de tavsiye edilen psikologlar
Üyelik Girişi
Site Haritası
İZMİR EN İYİ PSİKOLOGLAR

İZMİR EN İYİ PSİKOLOGLAR

İzmir'de birçok psikolog bulunmaktadır. Size en uygun olan psikologu bulmak için öncelikle hangi alanda destek almak istediğinizi belirlemelisiniz. Sonrasında internet üzerinden veya yakınlarınızdan öneri alarak, uzmanlık alanı, deneyimleri ve referanslarına göre uygun bir psikolog seçebilirsiniz.

Ayrıca psikolog tavsiye sitelerinde İzmir'de bulunan psikologların listesi bulunmaktadır. Bu listeden size uygun olan psikologlara ulaşabilirsiniz. Unutmayın, psikolojik destek almak için doğru psikoloğu bulmak oldukça önemlidir.

"En iyi psikologlar" kavramı oldukça göreceli bir kavramdır ve herkesin ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre değişebilir. İzmir'de birçok kaliteli ve deneyimli psikolog bulunmaktadır. Size en uygun olan psikologu bulmak için, öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Profesyonel psikolojik destek almak için uzman bir psikolog araken pek çok kişi kendi ihtiyaçlarına yönelik İzmir'de en iyi psikolog kimdir diye araştırma yapmaktadır. İzmir'de en iyi psikolog nasıl bulunabilir sorusuna cevaben bir yazı hazırladık. İzmir'de en başarılı psikologlara ulaşmak için nasıl bir yol izlemeliyim, İzmir'de en çok tavsiye edilen psikologlar arasından nasıl seçim yapmalıyım, İzmir'de en iyi psikoloğa ulaşmak için tavsiyeleri dikkate alarak mı ilerlemeliyim diye düşünüyor olabilirsiniz.

Uzman bir psikoloğa ulaşma çabasına girdiğinize göre, sorunlarınız için artık yardım alma zamanı gelmiş demektir. Bir psikolog bulma süreci de genelde düşünüldüğü kadar kolay olmaz. İzmir gibi yüzlerce psikologun olduğu bir şehirde bu arayış daha zor olabilir. Ulaşılabilecek psikolog sayısı arttıkça kafa karışıklığı da bir o kadar artar. Böyle bir durumda akla ilk gelen internet üzerinden ‘’en iyi psikolog izmir’’ şeklinde arama yapıp, iyi bir uzmana ulaşmaya çalışmak. Bazen de diğer insanların deneyimlerini merak ederek ‘’İzmir psikolog tavsiye’’ şeklinde aramalar yapılır. Bu iki arama sonunda yüzlerce sonuç çıkabilir.

Bu yazımızda iyi bir psikologa ulaşırken aklınızda bulundurmanız gereken önemli ayrıntılardan bahsedeceğiz.

İzmirde ve diğer şehirlerde psikolog ararken size sunabileceğimiz tavsiyeler söyledir:


PSİKOLOJİ ALANI MEZUNU OLAN PSİKOLOGLARI TAVSİYE EDİYORUZ

Alan mezunu olmayıp kendini psikolog olarak tanıtan kişiler maalesef giderek artıyor. Bunu anlamanın en iyi yolu ister telefon görüşmenizde ister yüz yüze yaptığınız görüşmede psikologa diplomasını sormaktır. Hatta size göstermesini talep etmenizdir. Bu konuda çekinmenizi gerektirecek herhangi bir durum yoktur. Bilakis işini layığıyla yapmaya çalışan bir uzman bu tavrınızı beğenecek ve destekleyecektir.

Psikoloğun mezun olduğu üniversite ve sonrasında alana dair tamamladığı eğitimler de çok önemlidir. Psikologların çalıştığı alanlar, edindikleri deneyim ve mesleki etik ilekere yaklaşımları çok önemlidir.

SORUNUNUZLA İLGİLİ ÇALIŞAN PSİKOLOGLARI TAVSİYE EDİYORUZ

Psikologların çalışma alanları kesin çizgilerle ayrılmamış olsa da, psikologlar genelde birkaç alana odaklanır ve çalışmalarını bu alanlarda derinleştirirler. Aile ve çift terapisiyle ilgilenen bir psikolog, evlilik ve aile sorunları konusunda destek verebilir. Çocuklarla ağırlıklı olarak çalışan psikolog çocuklara verilecek psikolojik destek konusunda uzmanlaşmış olur. Bu açıdan psikoterapiye başlarken kendi psikolojik ihtiyaçlarınızın ve beklentilerinizin farkında olmanız önemlidir.

PSİKİYATRİST İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLAN PSİKOLOGLARI TAVSİYE EDİYORUZ

Psikopatolojik bir durum sözkonusu olduğunda, örneğin anksiyete bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, yeme bozuklukları, madde kullanımı, bipolar bozukluk vb. konular psikiyatrik değerlendirme gerektirir. Bu nedenle başvuracağınız psikolog mutlaka gerekli durumlarda psikiyatriste yönlendirme yapabiliyor olmalıdır.

PSİKOLOĞUN UYGULAYACAĞI TERAPİ YAKLAŞIMI ÖNEMLİDİR

Psikoloji alanında birçok farklı terapi yöntemi vardır. Her terapi yönteminin mevcut duruma göre avantajları farklıdır. Bilişsel-davranışçı terapi, bütüncül terapi, varoluşçu terapiler, oyun terapisi, psikodinamik terapiler, EMDR terapisi, grup terapisi gibi onlarca terapi türü vardır. Psikologlar bu terapi eğitimlerini aldıktan ve süpervizyonlarını tamamladıktan sonra psikoterapist ünvanını kullanabilirler. Genelde bir psikolog bir veya birkaç terapi türünde çalışmalarını sürdürür.

İZMİR PSİKOLOG SEANS ÜCRETLERİ

İzmir'deki psikolog ücretleri semtten semte, psikologdan psikologa farklılık göstermektedir. İzmir psikolog ücretlerindeki farklılıklara rağmen, diyebiliriz ki, bir seans ücreti 200 TL - 450 TL arasında değişiyor. Bunun yanında seans ücreti daha yüksek olan psikologlar da var. Hatta eğitim amaçlı danışan gören, oldukça düşük ücretle seans yürüten yüksek lisans öğrencisi psikologlarla da karşılaşabilirsiniz.

PSİKOLOĞUN YAŞI ÖNEMLİ Mİ?

Birçok danışan alanda uzun yıllardır çalışan psikologlardan hizmet almanın daha doğru olduğunu düşünmektedir. Elbette yılların kazandırdığı tecrübe paha biçilemez derecede önemli. Aynı zamanda, mesleki gelişmeleri takip eden, sürekli kendini yenilemeyi ilke edinmiş psikolog olmak da çok öenmlidir. Psikolojik problemler üzerinde sürekli yeni yöntemler geliştirilmektedir. Bu yeniliklere uyumlu çalışan psikologları öneriyoruz.

Sonuç olarak birçok iyi psikoloğa ulaşabilirsiniz. Ancak her iyi psikoloğun sizin için en iyisi olmadığını hatırlatmak isteriz. Sizin için en iyi ve en başarılı psikoloğu bulmanız için bahsettiğimiz noktalara göre psikolog seçimi yapmanızı tavsiye ederiz.

izmir psikolog, izmir psikolog tavsiye, izmir psikolog ücretleri, alsancak psikolog, psikolog seans ücretleri izmir, psikolog alsancak, izmir en başarılı psikologlar

  
1482 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın