• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
PsikologTavsiyeEdiyorum.com
İzmir'de tavsiye edilen psikologlar
Üyelik Girişi
Site Haritası

AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA EĞİTİMİ

Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi

Örgün eğitim ve uzaktan eğitim olarak alınabilen Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.


Aile Danışmanlığı Sertifika Programı


Aile danışmanlığı nedir?

Aile üyeleri arasında ortaya çıkan ekonomik, sosyal, duygusal ve zihinsel alanlardaki anlaşmazlık ve çatışmaların çözümü için ailelere uygulanan danışmanlık yardımıdır.

Aile üyeleri aile danışmanlığı sürecine birlikte katılırlar ve sorunları birlikte çözerler.

Aile danışmanı kimdir?

Aile sistemi içerisinde işlev bozulmalarına neden olan, aile ve bireylerin, bireysel gelişimlerini ve yetiştirilmelerini olumsuz yönde etkileyen, aile yaşam döngüsü ve gelişimsel farklılıklar ile eşler arasında ilişki ve iletişim sorunlarına yol açan, anne baba olarak rol ve sorumluluklarını sağlıklı bir biçimde yerine getirmelerini güçleştiren ve aile üyelerinin psiko-sosyal ve ekonomik yapılarını tehdit eden sorunların oluşmadan önce engellenmesi ve ortaya çıkan sorunların çözümlenmesinde birey ve aile ile çalışmak aile danışmanının görevleri arasındadır.

Aile danışmanı nasıl olunur?

Psikoloji, sosyal hizmet, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi mezunları 450 saatlik aile danışmanlığı eğitimi alarak aile danışmanı unvanı kazanırlar ve böylece aile danışmanı olarak aile sorunları ile ilgili çalışma yetkisi elde ederler.

Aile danışmanı nerelerde çalışır?

Aile danışmanları, aile danışmanlığının uygulandığı kamu kurumlarında ve özel kurumlarda aile danışmanlığı uygularlar.